Новини

30 квітня на 1 травня в відзначається Велесова ніч - «дідова», чарівна ніч, коли Чорнобог остаточно передає Коло року Білобогу

Чергову пам'ятку зрубної культури розкопали на Хортиці, яка в часи міді-бронзи була духовним центром Північного Причорномор'я. Нову пам'ятку доби бронзу знайшли у Запоріжжі - на території острова Хортиця...

2 жовтня представники громади Рідної Правславонї Віри "Полумя Роду" вирушили з Дніпра до Запоріжжя, щоб прийняти участь у обряді на честь свята Покрови.

На острові Хортиця недалеко від профілакторію заводу "Запоріжсталь" археологи реконструювали стародавнє святилище, знайдене в ході розкопок в 2013 році. Культова споруда, що датується епохою бронзи, являє собою два кола з каменів, при цьому одне з кілець знаходиться всередині іншого.

Найголовніше свято літньої пори відсвяткували рідновіри Дніпра у живописному місці біля річки Оріль. Звісно, що традиційно на це свято прибули численні гості з різних областей України. Цьогорічне Купало було особливим. У наметовому містечку було не пройти, і не даремно готувалися онуки Дажбожі.

Перший раз у цьому році поїхали на святилище. Провели святковий обряд, та закликали сили Бога Ярила на Землю. Обряд проводив влх. Яромир. Були принесені треби до Богів та проведен обряд на становлення нашої справи. Потім були проведені работи по святилищу.

Одне з найбільших свят рідновірів Великдень було проведено 27 березня на святилище Рідної Віри. Це свято присвячено весняному рівноденню. Не зважаючи на прохолодну погоду, яка іноді теж трапляється у цей період

13 лютого громада Рідної Віри «Полум'я Роду» м.Дніпропетровськ зустріла Свято Велеса. Місцем проведення стала чарівна галявина у лісі біля р. Дніпро. І ми, як колись, так і тепер, зібралися на святкування величного Зимового Свята! З нагоди свята проведено урочисте богославлення, яке проводив Яромир Січеславський. Були проведені обряди оновлення та оберіг для всіх присутніх на святі.

Рідновіри Січеслава та громада рідної віри "Полум'я Роду" відзначили свято Громниці. З нагоди свят проведено урочисте богославлення, яке проводили Яромир та Велесвіт. Громниця - слов'янське народне свято. Відзначалося 2 лютого. Цей день пов'язаний з вогнем. Запалювали вогонь і свічки в великих кількостях, особливо вдома. У цей день або за кілька днів до 2 лютого робилася особлива магічна свічка - громнична,

Сьогодні отримав листа. Настрій піднесений. Нарешті зареєстрували. Відкрив, читаю, настрій псується, очі лізуть на лоба. Невже якісь «Мормони», «Адвентисти», чи ще будь – які інші організації мають право на існування, а громада з віруванням та традиціями наших пращурів ні.

Громада Рідної Віри Січеславського краю "Полум'я Роду"