На Хортиці реконструювали стародавнє святилище

blog

На Хортиці реконструювали стародавнє святилище

На острові Хортиця недалеко від профілакторію заводу "Запоріжсталь" археологи реконструювали стародавнє святилище, знайдене в ході розкопок в 2013 році. Культова споруда, що датується епохою бронзи, являє собою два кола з каменів, при цьому одне з кілець знаходиться всередині іншого.

 

 

На краю конструкції стоїть висока гранітна стела - менгір. Під час розкопок тут також було знайдено скіфське поховання. Ще однією особливістю стародавнього культового комплексу стала незвичайна знахідка - тут був виявлений мінерал реальгар, не характерний для нашого регіону.

 

 

У давнину скіф'янки використовували його в якості рум'ян. Так само, як і у святилища-"обсерваторії", яке на сьогодні є найбільшим на Хортиці, знайдена конструкція зорієнтована за сторонами світу. Завдяки проведеній реконструкції археологи відновили святилище в тому вигляді, в якому воно було знайдено, і перенесено на поверхню, щоб всі бажаючі могли побачити унікальну знахідку, і в буквальному сенсі доторкнутися до старовини.

 

 

Сохранить

Голова Громади

author
влх. Яромир

Волхв Рідної Віри, голова громади "Полум'я Роду" (м. Дніпро) Руського Православного Кола, голова Січеславського Кола РПК.