Статті

Чим язичництво відрізняється від науки? Відповідаю: нічим! Язичництво - це і є загальна наука. Всі інші науки - це просто спеціалізація і деталізація. Язичницьке світобачення - це фундамент всіх справжніх

Наш народ має свій шлях духовного життя. На самобутність народу впливало все, що його оточувало: історія, місце проживання, звичаї

Деякі недоуки, які косять під рідновірів, почали чергову компанію проти Рідних Богів. Це звісно не нове, але все ж таки черговий раз нагадили, що ми все запозичили або придумали.

Мабуть, не знайдеться жодного індоєвро­пейського народу, в міфології якого не було б образу священного Бога-Бика. У давніх Три­пільців існував храм, присвячений цьому Бо­гові, прикрашений бичачими рогами (відома модель такого Трипільського храму знайде­на на березі р Рось). Цей Трипільський культ тотожний з подібним культом, що був поширений серед народів Балканського півостро­ва в V— ІІІ тис. до н.ч.

Багато сучасних найавторитетніших учених захоплено твердять, що ми прилучилися до високої європейської культури, отримали письмо, відкрили вікно у світ найвищих осягнень людського генія. Чи так же воно?

Сучасне слов*янське рідновірство лише стало на непростий шлях відродження. А тому "білих плям" у цій справі - безліч... Пропонуємо статтю на одну із проблемних тем щодо дати свята Овсеня...

Починаючи жнива зазвичай з ячменю чи жита, зажинали Перший Сніп і називали його Пращуром, та ставили на Покутті. По закінченні Спожинок, цей сніп відносили на горище, де він і залишався, укритий вишитою скатертиною до Різдва. У Переддень його урочисто вносили в хату, на чисту половину, ставили на Покутті і зазивали, входячи в цю кімнату: «Привітай, Боже, Пращуре!» В інших місцях його називали Дідом, Прадідом, Зажинець, Спожинець і т.д., але основне його значення - Дід Всесвіту

Химородник, харій, характерник, галдовник - Назва віщуна, чаклуна на Запорозькій Січі, який займався не лише ворожінням, але й лікуванням поранених козаків, їх психотерапією та фізичною підготовкою, про що існує ряд історичних свідчень очевидців, народних легенд та переказів. Химородник, характерник - людина, яка цвіте по життю. Людина з надзвичайними здібностями, досвідчений воїн.

Кобь - Волхвування, гадання по прикметам; гадання по польоту птахів. Кобник = ворожбит, знахар. Кобник - на Русі, жрець, який займався гаданням по польоту птахів. Загальним визначенням «Кобництва» можна назвати один з видів народної побутової волошби (магії), а саме - ворожіння по польоту птахів а також «за пташиною граєю». В одному з «Повчань проти Язичництва» говориться:

В інтернеті, на вулиці ми іноді можемо чути використання поняття кощунство, в негативному розумінні. Але це зовсім не так. Виникає таке відчуття, що ніхто не цікавиться ні історією свого Роду, ні історією своєї Батьківщини. Всім цікава тільки кар'єра і власний гаманець. Я постараюся пояснити що таке насправді Кощунство і хто такі кощуни. Кощунники - ті, хто розповідають про спадщину наших Предків. Кощунник = оповідач. Кощуни - це міфи, билини, розповіді про те, що було до християнства.

Громада Рідної Віри Січеславського краю "Полум'я Роду"