Коло Сварога

Купало

КОЛЯДА

Водокрес та Богоявлення

6 січня Водокрес та Богоявлення Починаючи з вечора і до сходу сонця на святилищах роблять обряди і святять воду, яка вважається корисною для здоров’я і проти усякого лиха: її вживають при різноманітних хворобах, змащують хворі місця, скроплюють хати і господарства.

Читати>>

Посвятки

7 січня є своєрідним перехідним днем між розвагами і будніми клопотами є посвятки, що припадають на другий день після Водосвяття.

Читати>>

Мара Зимова

13 січня відзначається Мара Зимова - свято, коли велика темна володарка, господиня зими та холоду входить в свою повну силу. Цей день вважається в народі "страшним" , небезпечним для всього живого.

Читати>>

Чорнобог (Отдання. Видення)

15 січня Чорнобог – Бог темряви, ночі, зими, холоду, але водночас таємничості, ворожіння, марення, сну. Чорнобог вічно бореться з Білобогом, вони почергово перемагають один одного, і на землі від того змінюється день (літо) на ніч (зиму)

Читати>>

Передстрітення. Берегиня

1 лютого Берегиня. Прийнято святкувати в основному наступний день 2 лютого, що має назву Громниця-Перуниця або Стрітення, а його переддень називається Передстрітення. Це свято легко пояснюється в місячно-сонячному стилі календаря.

Читати>>

Громница (Стрітення)

2 лютого Громница (Стрітення) - це "зустріч " Зими з Весною або , якщо ділити рік не на чотири пори , а на дві, - битва Зими з Літом. Слов'яни уособлювали Зиму зі старою кістлявою згорбленою старою у чорному полинялому одязі. Зима - це богиня Смерті Мара.

Читати>>

Велес Вовчий Сват

3 лютого Малий Велесов день, або Велес Вовчий Сват - Свято, присвячений Велесу Вовчому Свату, починаючи Малі Велесові, або Вовчі, Святки і Великий Велесов день (див. далі). Час поминання Предків.

Читати>>

Велесові Святки

4 по 10 лютого - Велесові, або Вовчі, Святки - Малі Зимові Святки, Велесов тиждень - низка Свят між Велесом Малим (3 лютого) і Велесом Великим (11 лютого): 4 Лютого - Велес Студений, 5 Лютого - Велес Коровіч

Читати>>

Велес. Сивий-Яр

11 лютого Свято, присвячене Велесу Сивому Яру (Велесу Зимовому). Про цю пору Велес «збиває ріг Зимі», в селах святкують свято (бо Велес не тільки Бог Мудрості, але ще й Бог худоби- Владика усякого живота)

Читати>>

Кікімари

16 лютого день, коли творять обереги дому. У цей день особливим підношеннями намагалися задобрити кікімару (потворниця Морени і Макоши, дружину Домового), щоб вона не плутала пряжу і не шуміла ночами

Читати>>

Громада Рідної Віри Січеславського краю "Полум'я Роду"