Свято Перуна у Дніпрі - Рідна Віра в Україні

Свято Перуна у Дніпрі

Свято пройде 23-24 липня у історико-духовному комплексі "Права"

Перун є ратною силою Рода-Породителя , він опікується дотриманням справедливості і Законів Прави. Перун – покровитель грози, росту, поєдинків, вогню, сили, влади, закону, життя, зброї, бойових мистецтв, податель благ та дощу, заступник витязів. Величне славлення Перуна, єднання з його могутньою силою Чоловіки випробовуватимуть свої сили у різних змаганнях!

 

Святкова братчина – застілля (алкогольні напої не приносити) Православні обряди оздоровлюють, зміцнюють дух, повертають силу предків!

Початок о 12:00, закінчення – після заходу Сонця приблизно о 22:00. Брати з собою їжу для братчини. Бажано взяти намети (у кого є), теплий одяг, все, що потрібно на випадок дощу. Місце проведення обрядів – історико-духовний комплекс "Права", річка Оріль за СМТ Кировське. Громада «Полум'я Рода»

 

Телефон: 093 414 20 16

 

Про Свято Перуна

 


20 липня. Спекотними липневими днями, коли над землею буйний вітер ганяє масивні хмари, час від часу похмуре небо осяює блискавиця і грізний грім розриває тишу. „Перун б’є”, – кажуть люди. Громовержець Перун один із найшановніших серед слов’янських Богів. Не даремно в пантеоні Богів князя Володимира, вінПерун - громовержець, Бог прі. займав найпочесніше місце: „Поставив він кумири на пагорбі поза двором теремним: Перуна дерев’яного, а голова його срібна, а вус – золотий, і Хорса, і Дажбога, і Стрибога, і Симаргла, і Макош...”. Перун вважався Богом військової звитяги, охоронцем Прави, Законів Бога.

 

Ми русичі славимо Праву, від того й наша віра зветься Православною. Бог „прі і боріння” стоїть на стику Яви (життя) і Нави (смерті) між Білобогом і Чорнобогом, які почергово перемагають один одного і на землі від того змінюється день (літо) на ніч (зиму) і навпаки. У цій боротьбі (взаємодії) твориться життя: „А обополи Білобог і Чорнобог перуняться – і ті Сваргу удержують, аби Світу не бути поверженому” („Велесова Книга”). Також своєрідна битва відбувається між чоловіком (Дажбогом) і жінкою (Макошею), які творять нове життя. Ось чому Перун уособлює в собі животворчу силу, яка шанувалася нашими предками. Перун опікується воїнами, які в своїх молитвах просили його про поміч у битві над ворогами. Воїн, що загинув на полі бою, відправлявся до життя вічного, до полку Перунового, який допомагає русичам у битві. Перун є сином Сварога і суперником Велеса. Восени Перун замикає небо і йде відпочивати на Алатирь-камінь, а після Різдва, просякнутий Дажбогом, починає збиратися в похід, щоб першим весняним громом та блискавкою дати Дані пролити чародійний напій з Живої Води Вирію...


Читати Далі>>

 

 

Громада Рідної Віри Січеславського краю "Полум'я Роду"