Як Громницю святкували

blog

Як Громницю святкували

Рідновіри Січеслава та громада рідної віри "Полум'я Роду" відзначили свято Громниці. З нагоди свят проведено урочисте богославлення, яке проводили Яромир та Велесвіт.

Громниця - слов'янське народне свято. Відзначалося 2 лютого. Цей день пов'язаний з вогнем. Запалювали вогонь і свічки в великих кількостях, особливо вдома. У цей день або за кілька днів до 2 лютого робилася особлива магічна свічка - громнична, якою користувалися потім весь рік. 2 лютого у багатьох традиціях, не тільки у слов'янській, вважалося часом вогнів і першої зустрічі весни, коли намагалися запалити максимальну кількість вогнів, щоб допомогти весні прийти і прогнати зиму. У цей час у Пенсільванії, в Америці святкують День Бабака, коли бабак вперше прокидається і передбачає коли настане тепла весна - рано чи пізно. Перші дні лютого, в тому числі і 2е число, вважалися Малими Велесовими днями (або святками). На громницю робилися обряди і приносилися дари присвячені Перуну-Громнику, а так само Велесу, який відповідає за родючість, тому в цей час всі народні обряди в основному були спрямовані на заклик добробуту на весь майбутній рік. А Громника закликали на оберіг, як захисника від нижчих, темних сил.

Голова Громади

author
влх. Яромир

Волхв Рідної Віри, голова громади "Полум'я Роду" (м. Дніпро) Руського Православного Кола, голова Січеславського Кола РПК.