На Хортиці поруйновано святилище-обсерваторія

blog

На Хортиці поруйновано святилище-обсерваторія

На острові Хортиця 11.11.2015, близько 16:15 на великому святилищі доби бронзи (на висоті Брагарня) був помічений акт руйнування святині. Святилище є пам'яткою археології і охороняється державою. Хтось зухвало "погосподарював". Група невідомих осіб повивертала камені і склали з них п'ять маленьких кіл, на зразок вогнищ. 

Просимо повідомити випадкових свідків злочину, які між вечором понеділка 9 листопада і вечором середи 11 листопада були на святилищі.

Петро Олійник: Хортиця. Зруйноване святилище на Брагарні

Микола Свидрань: На Хортиці здійснено дереконструкцію центрального святилища доби бронзи

 

Тут, як дістатися святилища: https://vk.com/topic-17224991_27833853

Телефон для довідок: 063-336-03-78, 066-153-71-79

Про святилище-обсерваторію: Мегалітичне культове спорудження доби бронзи на о.Хортиця кінця ІІІ - поч. І тис. до н.е. Рідновіри проводять на святилищі щонедільні богославлення, а на великі свята відбуваються обрядодійства. Святилище є місцем прочанства.

Про Хортицькі святилища: http://svit.in.ua/sva/hortyca.htm

 

Святилище відновлено!

13 листопада силами археологів Національного заповідника "Хортиця" та рідновірів було відновлено святилище-обсерваторія. У неділю 15 листопада буде проведено освячення святилища. Початок богославлення об 11-00.

Світлини відновленого святилища

Голова Громади

author
влх. Яромир

Волхв Рідної Віри, голова громади "Полум'я Роду" (м. Дніпро) Руського Православного Кола, голова Січеславського Кола РПК.