Свято Велеса 7529 (2021)

blog

Свято Велеса 7529 (2021)

13 лютого громада Рідної Віри «Полум'я Роду» м.Дніпро зустріла Свято Велеса. Місцем проведення стала чарівна галявина у лісі біля р. Дніпро. І ми, як колись, так і тепер, зібралися на святкування величного Зимового Свята! З нагоди свята проведено урочисте богославлення, яке проводив Яромир Січеславський. Були проведені обряди оновлення та оберіг для всіх присутніх на святі. 

Свято Велеса, або Велес Сивий Яр - Святодень, який наші Предки традиційно відзначали у лютому (11 лютого), присвячений Богу Велесу сивому Яру (Велесу Зимовому). З прадавніх часів у цю пору наші Предки творили обереги на худобу і двір, просили у Велеса заступництва та захисту, а худобі - приплоду. Волхви, кощуни, бояни і скоморохи вшановували свого Покровителя волхвуваннями та проріканнями, оспівуваннями та славленнями. Велес/Волос - один з найдавніших Богів Слов'янського Пантеону, чия сила проявляється у всіх трьох світах - Яві, Наві та Праві:

  • У Яві - Покровитель худоби, Владика Живої Природи;
  • У Наві - Властитель Нижнього світу, Підземний і Підводний Владика; 
  • У Праві - Бог Вищої Мудрості, Покровитель волхвів.

 

Голова Громади

author
влх. Яромир

Волхв Рідної Віри, голова громади "Полум'я Роду" (м. Дніпро) Руського Православного Кола, голова Січеславського Кола РПК.