Вітаємо з Колядою!

blog

Вітаємо з Колядою!

У ці найтемніші дні і довгі ночі приходить до нас Світлий Коляда - молоде Сонце! Зі святом, слов'яни! Ті, хто дихає в такт з Природою, вже почали відчувати поворотну точку, ще один поворот Коло Сварога, ще один крок у майбутнє! Нехай світліше стане наше життя, дружніше стануть сім'ї, і Душа кожного зрадіє Сонця, яке сходить! А знали слов'яни спосіб! Світлом, добром, веселощами зустрічати слов'янське свято, радіти Коляді, Богу Молодого Сонця, народженого заново вранці після Корачуна! Залишили нам у слов'янських міфах повчання і спосіб захисту!

 

Це і є стародавній обряд захисту! Якщо бути зовсім строгими, то дата свята не є постійною, трохи зсувається, оскільки відповідає астрономічному початку зими. У стародавній традиції Коляду в Сонцестояння відзначали особливим чином тільки волхви, а простий народ відзначав 24-го (якраз всім відомими гуляннями і «колядками»), тому що сама ніч перед поворотом вважалася небезпечною, і тільки після звершення переходу можна було святкувати всім-всім-всім.

Голова Громади

author
влх. Яромир

Волхв Рідної Віри, голова громади "Полум'я Роду" (м. Дніпро) Руського Православного Кола, голова Січеславського Кола РПК.