Водокрес у Січеславі

blog

Водокрес у Січеславі

 Рідновіри Січеслава та громада рідної віри "Полум'я Роду" відзначили свято Водокреса 6 січня. З нагоди свят проведено урочисте богославлення, яке проводили волхв Яромир Січеславський. Цього дня також були проведенні обряди очищення у водах річки Оріль на святі були присутні рідновіри з Дніпропетровську, Дніпродзержинську, та Павлограду. До свята долучилися актівісти з Цивільного корпусу "Азов".

 

Волокрес - це час, коли закриваються Врата Нави, а світ Яви набуває звичайну впорядкованість. Про цю пору Іскра Небесного Вогню (Креса) з Сварожої Кузні падає у води Землі, наділяючи їх чудодійними властивостями. Ще вірять, ніби в цей час Велес благословляє всі земні води, щоб кожен, омившійся в них в цей день, зцілився від всіляких недуг.
У цей день на капищах, а також на берегах річок, у спеціально прорубаних ополонках, біля колодязів і священних незамерзающих в зимку джерелах здійснюють обряд водосвяття. Розжаривши на вогні шматок Сварожого заліза, його урочисто, з відповідними славлення, опускають у воду, яка, за народними віруваннями, знаходить в цей день особливу Силу - стає цілющою, очищає тіло і душу.

 

Голова Громади

author
влх. Яромир

Волхв Рідної Віри, голова громади "Полум'я Роду" (м. Дніпро) Руського Православного Кола, голова Січеславського Кола РПК.