Божич

blog

Божич

Божич - Бог зимового сонця, народжений Матінкою Ладою (Колядою). Він розпочинає Коло Свароже, новий астрономічний рік. Божич - прояв сили народження і проростання, яка є в кожному зерні і кожній справі. Терпеливо очікуючи і закликаючи цю силу православні направляють розвиток подій свого життя на краще у Правильний і Славний шлях на яком завдяки чесні праці над собою ми отримуємо вічність. Бо Божич це прояв відродження і бутя вічного, яке знову і знову прокидається.

Славлячи молодого Божича, русичі утверджують Торжество Світла і вічну зверхність Прави, перемогу добра над злом. Перед приходом Божича у кожну оселю на Свят-вечір русичі ставили у воду прикрашену вербу або вишню (тепер цю роль виконує ялинка) - символ Дерева Рода, а після Великодня садили її на берегах річок чи на подвір’ї як оберіг. Коляда як велике свято Різдва (народження) молодого Божича Сонця - відзначається в час, коли зимове Сонце повертає на літо, а день починає прибувати. Коли сходить перша зоря, господар обрядово вносить до хати Дідух (сніп жита) і розпочинає свято колядуванням (різдвяними піснями). У цю ніч в домівку до кожного православного рідновіра приходять три жадані гості: «Перший гостенько - Красне Сонечко (Божич), другий гостенько - Ясен Місячик, третій гостенько -Дрібні Зіроньки". Вони символізують Господаря, Господиню і їхніх Діточок (Сварога, Ладу і Сварожичів), якими у цей день виступають батьки і діти кожної родини Руси-України. На столі обов'язково повинно бути дванадцять страв - кутя, борщ, вареники, риба, гриби, голубці, гречаники, пряники-вергунці, капуста, м'ясо, хрін, узвар. Потрібно, щоб від хати до хати ходили колядники, співали замовляння давні і бажали всіляких гараздів кожній оселі. Бо кожна хата русича то Святилище Роду, у якому родовий вогонь горить, кожного року разом з Божичем відроджуючись, силою і славою Рода Всевишнього прибуваючи.

У пожертву Божичу приносили: кутю, гроші, зерно, мед, борошно, сіль, вино, олію, сало, хліб, візерункове печиво, млинці, яйця, яблука, кренделі, бублики, сливи, вишні, узвар.

Голова Громади

author
влх. Яромир

Волхв Рідної Віри, голова громади "Полум'я Роду" (м. Дніпро) Руського Православного Кола, голова Січеславського Кола РПК.