Водоплив. Переплуття

blog

Водоплив. Переплуття

3 квітня це свято, навіть, швидше, обряд дуже древній, що зародився на Русі в період двовірства. Іноді ВОДОПОЛИВ називають Переплуття, Днем Водяного, іменинами Водяного або Микитою, але сутність залишається незмінною - у третій день квітня на Русі шанували пробудження від зимової сплячки Водяного, русалок і всієї водної братії. Разом з приходом весни і пробудженням природи прокидається від зимової сплячки і Водяний.

 

За довгу холодну зиму дідусь-Водяний ослаб і зголоднів. Прокинувшись, Водяний відразу бажає поживитися чим-небудь, а потім йде оглядати та оглядати своє водяне царство. У цей день опівночі рибалки приходили до води почастувати і задобрити дідуся-Водяного. У деяких областях рибалки наділяють Водяного гостинцем, виливаючи в річку олія, примовляючи: «Ось тобі, дідусь, гостинцю на новосілля. Люби так жалуй нашу батьківщину ». Приблизно з цього часу слов'яни чекали початку льодоходу і розливу річок. З цього приводу існувала і прикмета: коли в цей день рибалки приносили Водяному корм, то обов'язково примічали: «Якщо лід в цей день не рушить, то і рибний лов в цьому році буде худий».

Голова Громади

author
влх. Яромир

Волхв Рідної Віри, голова громади "Полум'я Роду" (м. Дніпро) Руського Православного Кола, голова Січеславського Кола РПК.